Powrót
Poczet fanów


Szymon Sokół

Szymon Sokół (SzPan)


Kraków. TW13. Miłośnik literatury, która w wielkich (według mnie) ilościach zalega mu mieszkanie, aczkolwiek (według właściciela) jest jej mniej niż np. u Pawelców ;-) Administrator sieci uczelnianej AGH oraz większości list poświęconych sf.
Dzięki Szymonowi mamy fandomowe listy mailowe oraz wiele stron fandomu.

http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~szymon


Wojtek Sedeńko

Wojtek Sedeńko (Mecenas)


Olsztyn. Wieloletni działacz fandomu, organizator Polconów w 1990 oraz 1993. Obecnie organizator Poligonów, czyli Festiwali Fantastyki - od trzech lat w Nidzickim zamku. Właściciel księgarni wysyłkowej "Solaris", redaktor naczelny "SFinksa", jedynego pisma w całości poświęconego nowościom sf na rynku wydawniczym.


Piotr Staniewski z Pliszką

Piotr Staniewski


Warszawa. Matematyk, tłumacz, miłośnik kotów.
A oto jego przesłanie do wszystkich fanów:

"W dzisiejszych czasach, pełnych rozchwiania i relatywizmu moralnego, właściwie nie wiadomo, co jest dobre, a co złe - zależy to od sytuacji, kultury itp. Na szczęście istnieje pewna moralna konstanta, pewnik, na którym można się oprzeć w naszym świecie nietrwałych wartości. Oto on: - lepiej jest hodować kota, niż go nie hodować.


Puszon

Michał Stachyra (Puszon)


Kraków (i jestem z tego dumny). Internauta, eRPeGowiec, miłośnik wszelkich form fantastyki. Zapalony działacz fandomu :-) - wiceprezes Galicyjskiej Gildii Fanów Fantastyki, honorowy członek KKMF, koordynator ostatniego IMLADRIS (2000), organizator lub współorganizator jeszcze kilku innych konwentów (Imladrisy, Krakon, Orkon). Redaktor naczelny fanzinu QUENTA. Twórca Strony Fandomu Polskiego i Strony Jabłoński Point. A poza tym - miłośnik dobrych trunków (to pojęcie względne), dobrego jedzenia, psów (a nie kotów) a przede wszystkim Magdy Filar :-) W wolnych chwilach student Studiów Europejskich na Akademii Ekonomicznej.

http://fandom.art.pl/     http://jablonski.art.pl/

tekst © Puszon


Stanisław Strelnik

Stanisław Strelnik (BigBoz)


Kraków. Organizator i Wielki Koordynator Krakonów. Laureat Śląkfy Fana Roku 1998 oraz nagrody Fantoma za uczynienie z Krakonu jednego z najlepszych i największych konwentów.


Michał Studniarek

Michał Studniarek (Idril)


Warszawa. Student, jeden z kolonizatorów Hitalii jako "Idril" Obuchowitz. Pojawia się od czasu do czasu w Fahrenheicie, Magii i Mieczu, od pewnego czasu także członek zespołu redakcyjnego "Fenixa". Poza fantastyką i RPG lubi różnoraki rock i metal oraz książki - gatunek nieważny, byle byłyby dobre.

fotka i tekst © Idril


Maciej Szaleniec

Maciej Szaleniec


Kraków. Jeden z założycieli GGFF. Student chemii UJ, organizator Imladris III. Zdobywca pierwszego Quentina - nagrody za najlepszy scenariusz RPG.

fotka © Paweł Pluta, tekst © Maciej Szaleniec


Andrzej Szołtysik

Andrzej Szołtysik (Andre)


Ruda Śląska. Internauta, sporadycznie pojawia się na konwentach.
Zażarty fanatyk wszystkiego związanego z bardzo szeroko rozumianą sf.
Zainteresowania: komputery, sf. Lubi koty, Pratchetta
i prozę Eugeniusza Dębskiego, któremu poświęcił stronę.

http://www.um.ruda-sl.pl/~andre/


Robert Szewczyk

Robert Szewczyk (Al Bert)


GKF. Były prezes klubu Angmar oraz GKF, były naczelny informatora GKF, autor wielu kontrowersyjnych tekstów, laureat pierwszej "Srebrnej Muchy Plujki 1994".


Jacek Suliga

Jacek Suliga (John MacKanacKy)


Wrocław, Dolnośląska Gildia Fantastyki. Organizator zjazdów milośników Sapkowskiego (Sapkony, Belleteyn). Nominowany do nagrody Śląkfy (kategoria Fan Roku 1997).
Autor strony AS-a "Sapkowski Zone"

http://www.sapkowski.pl

tekst i fotka © Jacek Suliga


Arek Sroka

Arek Sroka


ŚKF. Wieloletni działacz klubu, tak skromny, że niestety nic bliższego nie umiem o nim powiedzieć. Jedno jest pewne: świetny kumpel ;-)


Grzegorz Szczepaniak

Grzegorz Szczepaniak (GAN)


GKF. Magister filologii polskiej, który ostatnio spędza czas na pisaniu coraz bardziej dziwacznych felietonów (początkowo do Informatora GKF, obecnie do NF).


Krzysztof Szkaradziński

Krzysztof Szkaradziński


Oldtimer. Zaczął czytać sf w 1960 r od "Astronautow" Lema... i wsiąkł. Czyta do dziś. Do 1981 r uzbierał prawie całość powojennej sf wydanej w Polsce. Ulubieni autorzy (w kolejności alfabetycznej): Isaac Asimov, Arthur C. Clarke, Stanisław Lem, Larry Niven i Janusz A. Zajdel. W peletonie: Jack DeChancie, Leo Frankowski, Harry Turtledove, A. i B. Strugaccy, Kir Bułyczow, Simon Hawke i wielu innych. Nie przepada za fantasy, ale czasem czyta. Nie bywa na konwentach i nie udziela się w żaden sposób, poza pocztą elektroniczną (a i to niechętnie). Rzadko bywa w Polsce. Mieszka w USA.

tekst © by Krzysztof


Sławek Sączek

Sławomir Sączek


Częstochowa. Jeden z najstarszych stażem fanów, miłośnik Czech (gdzie mieszkał wiele lat), a także czeskiego piwa. Właściciel ksiegarni oraz pubu, gdzie często gości fantastów.


Twister

Wojtek Setlak (Twister)


Warszawa. Internauta, Framling. Redaktoruję w jednym z miesięczników o grach komputerowych, ale nie znaczy to, że na graniu polega moja praca. Niestety :) Mieszkam w Warszawie, ale korzenie mam zapuszczone głęboko w łupki Sądeczyzny. Zainteresowania - lotnictwo, gry komputerowe, żeglarstwo (ostatnio platonicznie), biologia, i cała reszta po trochu. No i rzecz jasna fantastyka. PT Miłośników Kotów informuję, że mam dwa psy, ale jeden zachowuje się jak kot, tj. wchodzi na ręce, gdy czuje się zagrożony, oprócz tego myje sobie mordę łapami.

fotka i tekst © by Twister


A BC DE FG HI JK LŁ M
N OP RS ŚT UW ZŹ Ż


Powrót